English | Presse

Informasjon

Praktiske opplysninger og informasjon om oss

Kalender

Se hva som skjer

Forestillinger

Les om forestillingene

Billetter

Se spilleplan og kjøp billetter

 

Kontaktinfo

Billettsalg

Aurora kino Fokus

Tlf. 820 01 330

www.aurorakino.no


Administrasjon

Kontortid 08.30 - 16.00
Sentralbord 77 60 64 00 er betjent mellom 09.00 - 15.00
Faks 77 60 64 01
E-post post@ht.tr.no

 

Fakturaadresse:

faktura@ht.tr.no


Postadresse:
Postboks 840
9258 Tromsø

Besøksadresse:
Teaterplassen 1

9007 Tromsø

 

Organisasjonsnummer: 920 093 914

 

Teatersjef

Nina Wester nina@ht.tr.no

 

Direktør
Beate Stang Aas beate@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 18 / 952 68 658


Markeds- og informasjonssjef

Kiku Schjølberg kiku@ht.tr.no

Tlf. 77 60 64 17 / 918 18 911

 

Markeds- og informasjonsrådgivere
Birgit Bøeng birgit@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 15
Heidi Beate Lekang heidi@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 14

Hans-Pål Brekkås hans@ht.tr.no (vikar)

Tlf. 77 60 64 21

Stein Sebastian Fredriksen steinf@ht.tr.no

Tlf. 77 60 64 16 / 911 69 943

 

Lille Hålogaland Teater
Katrine Strøm katrine@ht.tr.no (permisjon)

Vegard Krane vegard@ht.tr.no

Tlf. 77 60 64 10

 


Dramaturg
Tale Næss tale@ht.tr.no

Økonomirådgiver
Jo Inge Wernberg Jo.inge@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 23

 

Personal- og økonomirådgiver

Sturla Bertheussen sturla@ht.tr.no

Berit Haugan berit@ht.tr.no (vikar)

 

 

Administrasjonssekretær

Vivi-Ann Sømhovd  vivi-ann@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 07

Kontormedarbeider
Vidar Sørensen vidar@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 05

Plansjef
Birgitte Warvik Rørtveit birgitte@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 08

 

Prosjektleder

Vegard Krane vegard@ht.tr.no

Tlf. 77 60 64 10


Inspisienter/turnéledere

Ida Nilsen Aune  ida.nilsen@ht.tr.no

Ingrid Stensen ingrid@ht.tr.no

Ingeborg Ugland ingeborg@ht.tr.no (vikar)



Teknikk

Produksjonsteknisk sjef
Jon H. Paulsen jon@ht.tr.no
Tlf. 97 52 14 26

 

Avdelingsleder Scene / Drift
Torbjørn Hjelmen torbjorn@ht.tr.no
Tlf. 77 60 64 68


Scenemestere
Stein Eliassen stein@ht.tr.no

Rune Pedersen runep@ht.tr.no

Ove Bråthen ove@ht.tr.no


Rekvisittører
Paul A. Dzur paul@ht.tr.no
Irene Lind irene@ht.tr.no
Linda Nilsen linda@ht.tr.no

 

Avdelingsleder for lyd og lys

Øystein Heitmann oystein@ht.tr.no

Tlf. 776 06470 / 95 05 12 28

Lysavdeling 
Erlend Ø. Nielsen erlend@ht.tr.no

Line Alvilde Grønnslett Sumstad line@ht.tr.no

Ruben Westerli Johnsen ruben@ht.tr.no


Lydavdeling
Jim-Oddvar Hansen jim@ht.tr.no
Kolbjørn Lyslo kolbjorn@ht.tr.no

 

Oppsettingsleder / turnéleder / lydtekniker
Dagfinn Karlsen dagfinn@ht.tr.no

 

Teknikere
Rune Strømsæther rune@ht.tr.no
Johan Bergstrøm johan@ht.tr.no

Naegoe Remus Florin florin@ht.tr.no

Thomas Myrvoll thomas2@ht.tr.no

 

Avdelingsleder maske- og påklederavdeling
Elbjørg H. Hanssen elbjorg@ht.tr.no

Påkledere
Lise Berg lise@ht.tr.no (permisjon)

 

Verksteder

 

Verkstedleder/Teknisk tegner

Trond Håvard Gamst trond.havard@ht.tr.no

Tlf. 91 55 63 35


Teatermaler
Martin Eilertsen martin@ht.tr.no


Snekkere
Børge Kvaal borge@ht.tr.no

Bjørn-Hugo Nilsen bjorn@ht.tr.no

 

Smed
Kenneth Andre Johansen kenneth@ht.tr.no

 

Avdelingsleder kostymeavdeling
Liv Henriksen liv@ht.tr.no

Vikarierende avdelingsleder kostymeavdeling

Eva Hodnefjell eva@ht.tr.no

 

Syere/kostymemakere
Gry Norberg gry@ht.tr.no

Ann-Jorunn Pedersen ann.jorunn@ht.tr.no

Turné

Hålogaland Teater er regionteater for Troms og Finnmark, og har 15 faste spillesteder i de to fylkene.

Hålogaland Teater er regionteater for Troms og Finnmark, og har 15 faste spillesteder i de to fylkene.

Lille Hålogaland Teater

I 2010 fikk Hålogaland Teater sitt egen barne- og ungdomsteater.

I 2010 fikk Hålogaland Teater sitt egen barne- og ungdomsteater.

Sosiale medier

Følg oss på Facebook og Twitter, og se video fra forestillinger og prøver på YouTube!

Følg oss på Facebook og Twitter, og se video fra forestillinger og prøver på YouTube!

© Hålogaland Teater 2014  |  Design: Tank  |  Webutvikling: Kontakt Media